Hogyan fogunk együtt dolgozni?
Remélem, hogy a problémák megoldásának, a kompetenciák fejlesztésének szükségessége már nem kérdés számodra. Már csak azt szeretnéd tudni, hogy mire számíts a találkozóink során…
Lépésekben haladunk majd.
1. Célkitűzés
Az első lépés az, hogy meghatározzuk a fejlesztés célját vagy céljait. Ez lehet egy adott készség vagy kompetencia fejlesztése, egy probléma megoldása vagy egy konkrét eredmény elérése. Fontos, hogy a célok SMART (specifikus, mérhető, elérhető, releváns, időben meghatározott) módon legyenek megfogalmazva, ezen együtt dolgozunk majd,
2. Kezdeti értékelés és önismeret
Részletesen áttekintjük a jelenlegi helyzetedet, készségeidet, erősségeidet és gyengeségeidet. Ez segít megismerni a saját kiindulópontjaidat és azonosítani a fejlesztendő területeket.
3. Tervezés
Kidolgozzuk a fejlesztési tervet. Ez magában foglalhatja a konkrét lépéseket, tevékenységeket és időkereteket a céljaid eléréséhez. Fontos, hogy a terv rugalmas legyen és alkalmazkodjon a te igényeidhez és lehetőségeidhez.
4. Fejlesztési tevékenység
Ez történhet online vagy offline formában is, gyakorlati tapasztalatok útján vagy új készségek elsajátításával.
5. Gyakorlat és visszajelzés
Alkalmazod a megszerzett tudást és készségeket a mindennapi életben otthon és/vagy a munkahelyen. Átbeszéljük a már megszerzett tapasztalatokat.
6. Értékelés és újratervezés
A folyamat végén értékeljük a fejlődést és az elért eredményeket. Ez lehetőséget ad arra, hogy új célokat tűzzünk ki vagy ha kell, módosítsuk a fejlesztési tervet a további fejlődés érdekében.
Fontos megjegyezni, hogy az egyéni fejlesztési folyamat mindenki esetében különböző, hiszen igazodnia kell az egyén egyedi igényeihez és céljaihoz. Az egyéni fejlesztési alkalmak gyakorisága, hossza és tartalma is változhat, jellemzően 1-1,5 óra egy alkalom.
Remélem, hogy az számodra már nem is kérdés, hogy érdemes-e belevágni a velem való közös munkába! Kezdjük el ma, hogy már holnap egy lépéssel közelebb legyél céljaidhoz!